1. KOLO

Tuzla, 17. 01. 2016.

BiH – LITVANIJA 31:22 (15:14)

Dvorana “Mejdan” u Tuzli. Gledalaca: 4000. Sudije: Miklos Andorka i Robert Hucker (Mađarska). Delegat EHF-a: Ivan Dolejs (Češka). Sedmerci: BiH 4 (3), Litvanija 3 (1). Isključenja: BiH 8, Litvanija 8 minuta. Crveni karton: Bernatonis (Litvanija) u 47. minuti – 3. isključenje. Rezultat: BiH – Litvanija 31:22 (15:14).

BiH: Ovčina 3, Perić 2, Tarabochia 2, Burić S. 5, Bečić 2 (1), Panić 3, Burić B. (5 odbrana, 1 sedmerac), Savić 1, Terzić, Karačić, Prce 5 (2), Malinović 6, Milas, Zulfić 1, Hadžiomerović 1, Blažević (11 odbrana); Selektor: Dragan Marković.

LITVANIJA: Bernatonis 5, Sakalauskas, Malasinskas 3 (1), Cibulskis 1, Petreikis 6, Rasimas, Trainavicius 2, Meskauskas 1, Pleta 2, Pazemeckas, Barbarskas 1, Grosas, Stankevicius 1, Morkunas; Selektor: Arturas Juskenas.

Najbolji rukometaši BiH su večeras u Tuzli na trijumfalan način završili takmičenje u grupi 1 kvalifikacija za SP 2017. U utakmici koja zbog onoga što se desilo u prošlom kolu nije imala većeg rezultatskog značaja, uspjeli su ubilježiti i 5. pobjedu u grupi i tako dokazati da su u konkurenciji Slovačke, Litvanije i Kosova sasvim zasluženo osvojili 1. mjesto i obezbijedili plasman u baraž. Litvanci su večeras pružili dobar otpor koji je potrajao cijelo prvo (15:14 za BiH) i 16 minuta II poluvremena. U 46. minuti na semaforu je stajalo 21:21, ali onda slijedi furiozna igra BH reprezentativaca, serija od 8:0 i u 57. minuti je bilo 29:21. Josip Perić je par sekundi prije kraja utakmice postavio konačnih 31:22, a ime protivnika u baražu koji će se igrati sredinom juna ove godine, naši reprezentativci će saznati 31. 01. 2016. kada je u Krakowu zakazan žrijeb.

1. KOLO

Hlohovec, 13. 01. 2016.

SLOVAČKA – BiH 24:26 (12:13)

“Športova hala Na Zabrani” u Hlohovecu. Gledalaca: 1900. Sudije: Andre Hansen i Oistein Pettersen (Norveška). Delegat EHF-a: Christian Kaschütz (Austrija). Sedmerci: Slovačka 6 (5), BiH 6 (5). Isključenja: Slovačka 6, BiH 12 minuta. Crveni karton: Petro (Slovačka) – 3. isključenje u 53. minuti. Rezultat: Slovačka – BiH 24:26 (12:13).

SLOVAČKA: Paul, Guzy 1, Hrušćak 3, Dudaš, Volentics 3 (1), Stochl, Adamcik, Petro, Krok, Duriš 3, Urban T. 3, Pekar, Urban L. 1, Stranovsky 4, Antl 6 (4), Vadkerti; Selektor: Martin Liptak.

BiH: Ovčina, Perić, Tarabochia 5 (4), Burić S. 5, Bečić, Panić, Burić B. (3 odbrane), Savić, Terzić, Karačić 2, Prce 3 (1), Malinović 5, Milas, Zulfić 6, Halilković, Blažević (10 odbrana); Selektor: Dragan Marković.

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je večerašnjom pobjedom u slovačkom Hlohovecu obezbijedila 1. mjesto u grupi 1 kvalifikacija za SP 2017 i plasman u baraž. Domaća Slovačka je u 6. minuti povela sa 3:1, ali su najbolji BH rukometaši brzo preokrenuli rezultat, pa je u 14. minuti na semaforu stajalo 5:7 za BiH. U 27. minuti Slovaci su opet imali +2 (12:10), no do kraja I poluvremena BiH preokreće na 12:13 i sa golom prednosti odlazi na odmor. U nastavku se na našem golu razbranio Mario Blažević, a sve do 46. minute BH reprezentativci održavaju prednost od 3 gola razlike (17:20). U 52. minuti Slovačka stiže i do izjednačenja (21:21), ali se u samom finišu bolje snašla reprezentacija BiH koja je na kraju, potpuno zasluženo, slavila rezultatom 24:26. Tako će utakmica 6. kola grupe 1 koja se u Tuzli igra u nedjelju, 17. 01. 2016. sa početkom u 20:15 sati, a u kojoj BiH dočekuje Litvaniju, biti samo formalnost, jer je naša reprezentacija sa 9 osvojenih bodova nedostižna na 1. mjestu.

1. KOLO

Tuzla, 09. 01. 2016.

BiH – KOSOVO 41:25 (18:13)

Dvorana “Mejdan” u Tuzli. Gledalaca: 3500. Sudije: Yaron Ben-Dan i Assaf Faran (Izrael). Delegat EHF-a: Josip Posavec (Hrvatska). Sedmerci: BiH 3 (3), Kosovo 6 (3). Isključenja: BiH 14, Kosovo 12 minuta. Rezultat: BiH – Kosovo 41:25 (18:13).

BiH: Ovčina 8, Perić 3, Tarabochia 3 (1), Burić S. 1, Bečić 3, Panić, Burić B. (14 odbrana, 1 sedmerac), Savić 4, Terzić 1, Karačić 5, Prce 4 (2), Malinović, Milas 2, Zulfić 4, Hadžiomerović 3, Blažević (6 odbrana, 1 sedmerac); Selektor: Dragan Marković.

KOSOVO: Curri, Jupa 5, Krasnići 3 (2), Hodža 3, Mjeku 2, Fetahu, Dedaj 2 (1), Ramadani, Terzići 2, Beširi 4, Prekazi 1, Nreca 3, Beriša; Selektor: Taib Kabaši.

Najbolji rukometaši Bosne i Hercegovine su večeras u Tuzli opravdali ulogu favorita i u utakmici 4. kola grupe 1 kvalifikacija za SP 2017 slavili ubjedljivu pobjedu protiv Kosova. U prvom poluvremenu nije sve izgledalo tako dobro, pa su gosti na otvaranju utakmice bili par puta u vodstvu (0:1 u 1. i 1:2 u 3. minuti). Kosovari su posljednju rezultatsku prednost imali u 14. minuti (6:7), da bi BH reprezentativci ubrzo uzeli stvari u svoje ruke i preokrenuli na 10:7 (20. minut). Na poluvrijeme reprezentacija BiH odlazi sa 5 golova viška (18:13), a u nastavku je na terenu praktično postojao samo jedan tim. Rezultatska prednost naših rukometaša rasla je iz minuta u minut (+10 u 38. minuti, 25:15; +14 u 48.-oj, 33:19), da bi se na kraju popela na konačnih +16 (41:25).

1. KOLO

Đakovica, 06. 01. 2016.

KOSOVO – BiH 29:33 (13:17)

Dvorana “Shani Nushi” u Đakovici. Gledalaca: 1000. Sudije: Tomislav Cindrić i Robert Gonzurek (Hrvatska). Delegat EHF-a: Nebojša Vujisić (Crna Gora). Sedmerci: Kosovo 4 (3), BiH 3 (3). Isključenja: Kosovo 4, BiH 0 minuta. Rezultat: Kosovo – BiH 29:33 (13:17).

KOSOVO: Curri, Jupa 4, Krasnići 1, Hodža 1, Mjeku, Fetahu 1, Dedaj 4, Ramadani 6, Terzići 9, Gaši, Kusari, Beširi 1, Gjuka, Prekazi 2, Nreca, Beriša; Selektor: Taib Kabaši.

BiH: Ovčina 5, Perić, Tarabochia 1 (1), Burić S. 3, Bečić 2, Panić, Burić B. (6 odbrana, 1 sedmerac), Savić 1, Terzić 1, Karačić 4, Prce 9 (2), Malinović 6, Milas, Zulfić, Halilković 1, Blažević (3 odbrane); Selektor: Dragan Marković.

U utakmici 3. kola grupe 1 kvalifikacija za SP 2017 rukometni reprezentativci BiH su večeras u Đakovici ubilježili rutinsku pobjedu, savladavši domaće Kosovo rezultatom 33:29. Naši najbolji rukometaši su u 9. minuti imali 3 (3:6), u 16-oj 6 (6:12), a u 23.-oj čak 8 golova prednosti (7:15), da bi domaćin u 26-oj smanjio na -4 (11:15), te sa istim zaostatkom otišao na odmor (13:17). U nastavku se prednost BH rukometaša kretala od +3 (16:19 u 34. minuti), preko +7 (18:25 u 45.), sve do konačnih +4 i 29:33 na kraju. Isti rivali će se u subotu, 09. 01. 2016. godine sa početkom u 20:15 sati, a u okviru 4. kola grupe 1 sastati u tuzlanskom “Mejdanu”.

1. KOLO

Kaunas, 08. 11. 2015.

LITVANIJA – BiH 27:27 (12:14)

“Kaunas Sport Hall” u Kaunasu. Gledalaca: 1500. Sudije: Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz (Poljska). Delegat EHF-a: Ilmars Kazinieks (Latvija). Sedmerci: Litvanija 3 (1), BiH 4 (3). Isključenja: Litvanija 12, BiH 8 minuta. Crveni karton: Grosas (III isključenje u 45. minuti) Rezultat: Litvanija – BiH 27:27 (12:14).

LITVANIJA: Truchanovicius, Strazdas 4, Babarskas 4, Cibulskis 2, Petreikis 8, Rasimas (7 odbrana), Meskauskas, Urbonas, Pleta 3, Pazemeckas (2 odbrane), Grosas 2 (1), Stankevicius 1, Morkunas (2 odbrane), Gerve, Drabavicius 2, Dumcius 1; Selektor: Arturas Juskenas.

BiH: Ovčina 3, Perić 2, Tarabochia 2, Burić S. 1, Bečić, Panić 3, Burić B. (13 odbrana, 1 sedmerac), Savić, Terzić 1, Karačić 3, Prce 6 (3), Vranješ 1, Malinović 3, Milas, Zulfić 2, Blažević (3 odbrane, 1 sedmerac); Selektor: Dragan Marković.

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je danas u Kaunasu odigrala svoju drugu utakmicu u kvalifikacijama za SP 2017 i ubilježila prvi remi. Naši najbolji rukometaši su nakon početnih 1:0 za domaćina bili u stalnom vodstvu, na poluvrijeme otišli sa 2 (12:14), a početkom nastavka imali i 4 gola prednosti (12:16), no u finišu utakmice su popustili, pa je Litvanija u 49. minuti izjednačila na 22:22. Domaćin je u 54. minuti poveo i sa 2 razlike (26:24), no BiH je ipak dobila priliku da u posljednjem napadu i sa igračem više dođe do dragocjene pobjede. Nažalost, šut Marka Panića u posljednjim sekundama meča odbranio je domaći golman, pa je na kraju ostalo 27:27.

1. KOLO

Tuzla, 04. 11. 2015.

BiH – SLOVAČKA 29:25 (14:14)

Dvorana “Mejdan” u Tuzli. Gledalaca: 5000. Sudije: Per Olesen i Claus Gramm Pedersen (Danska). Delegat EHF-a: Kamer Metalari (Makedonija). Sedmerci: BiH 4 (4), Slovačka 2 (2). Isključenja: BiH 14, Slovačka 10 minuta. Crveni karton: Zulfić u 60. minuti (III isključenje). Rezultat: BiH – Slovačka 29:25 (14:14).

BiH: Ovčina 1, Perić, Begić, Tarabochia 3, Burić S. 3, Panić 2, Burić B. (6 odbrana), Savić, Terzić, Karačić 1, Prce 9 (4), Vranješ, Malinović 6, Milas, Zulfić 4, Blažević (3 odbrane); Selektor: Dragan Marković.

SLOVAČKA: Szucs, Guzy, Slaninka, Dudas 3, Volentics 1, Stochl, Petro, Duris, Urban T. 1 (1), Pekar, Urban L. 6, Stranovsky 5, Antl 8 (1), Vadkerti 1, Putera, Mazak; Selektor: Martin Liptak.

U utakmici 1. kola grupe 1 kvalifikacija za SP čija će se završnica 2017. godine igrati u Francuskoj, muška rukometna reprezentacija BiH je večeras u Tuzli savladala Slovačku sa 29:25 i tako pobjedom otvorila još jedan kvalifikacioni ciklus. Izjednačena i borbena igra u prvom poluvremenu rezultirala je poravnatim stanjem na semaforu na odmoru (14:14). U nastavku su se ekipe smjenjivale u vodstvu sve do 48. minute kada naša reprezentacija pravi +2 (23:21), a ubrzo (56. minut) odlazi i na +5 (27:22), te meč mirno privodi kraju. Sada je na redu gostovanje u Kaunasu gdje će u okviru 2. kola naše reprezentativce u nedjelju, 08. 11. 2015. godine (17:00 – direktan TV prenos na BHT 1) dočekati reprezentacija Litvanije.