U duelu 4. kola grupe B na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, Slovenija je doslovce izvukla remi protiv Tunisa 28:28 (13:15).

Osim što su ostali u borbi za prvo mjesto u grupi, Slovenci su ovim remijem osigurali i Makedoniji prolaz u  osminu finala.

Šest minuta prije kraja na semaforu je pisalo 28:23 a serijom od 5:0 Slovenci su stigli do neriješenog rezultata.

Argentina je ušla u anale svjetskih prvenstava i rukometa uopšte, ali ne po dobrom. „Gaučosi“ su u prvom poluvremenu protiv Katara postigli samo dva gola! Nisu se ni Katarani proslavili, jer je nakon prvih 30 minuta rezultat bio 9:2. Rezultat ispod svakog nivoa, a SP-a naročito. Na kraju je pobijedio Katar sa 21:17.

Poljaci su bili na pragu sramote, ali su uspjeli minimalnim rezultatom savladati uporne Japance.

Rezultati i raspored svih utakmica grupne faze

GRUPA A (Nantes):

Prvo kolo: Francuska – Brazil 31:16, Rusija – Japan 39:29, Norveška – Poljska 22:20.

Drugo kolo: Japan – Francuska 19:31, Brazil – Poljska 28:24, Norveška – Rusija 28:24.

Treće kolo: Francuska – Norveška 31:28, Brazil – Japan 27:24, Poljska – Rusija 20:24.

Četvrto kolo: Norveška – Brazil 39:26, Poljska – Japan 26:25, Rusija – Francuska 24:35.

Poredak: Francuska 8 bodova, Norveška 6, Brazil 4, Rusija 4, Poljska 2, Japan 0.

Peto kolo – 19. Januara: 14.00 Rusija – Brazil, 17.45 Francuska – Poljska, 20.45 Japan – Norveška.

 

GRUPA B (Metz):

Prvo kolo: Slovenija – Angola 42:25, Makedonija – Tunis 34:30, Španija – Island 27:21.

Drugo kolo: Island – Slovenija 25:26, Tunis – Španija 21:26, Angola – Makedonija 22:31.

Treće kolo: Island – Tunis 22:22, Slovenija – Makedonija 29:22, Španija – Angola 42:22.

Četvrto kolo: Slovenija – Tunis 28:28, Angola – Island 19:33, 18. januara: 20.45 Makedonija – Španija.

Poredak: Slovenija 7, Španija 6 (-1), Makedonija 4 (-1), Island 3, Tunis 2, Angola 0.

Peto kolo – 19. januara: 14.00 Tunis – Angola, 17.45 Makedonija – Island, 20.45 Španija – Slovenija.

 

GRUPA C (Rouen):

Prvo kolo: Bjelorusija – Čile 28:32, Njemačka – Mađarska 27:23, Hrvatska – Saudijska Arabija 28:23.

Drugo kolo: Mađarska – Hrvatska 28:31, Čile – Njemačka 14:35, Saudijska Arabija – Bjelorusija 26:29.

Treće kolo: Mađarska – Čile 34:29, Hrvatska – Bjelorusija 31:25, Njemačka – Saudijska Arabija 38:24.

Poredak: Hrvatska 6, Njemačka 6, Mađarska 2, Bjelorusija 2, Čile 2, Saudijska Arabija 0.

Četvrto kolo – 18. januara: 14.00 Saudijska Arabija – Mađarska, 17.45 Bjelorusija – Njemačka, 20.45 Hrvatska – Čile.

Peto kolo – 20. januara: 14.00 Saudijska Arabija – Čile, 17.45 Njemačka – Hrvatska, 20.45 Bjelorusija – Mađarska.

 

GRUPA D (Pariz):

Prvo kolo: Katar – Egipat 20:22, Švedska – Bahrein 33:16, Danska – Argentina 33:22.

Drugo kolo: Danska – Egipat 35:28, Argentina – Švedska 17:35, Bahrein – Katar 22:32.

Treće kolo: Egipat – Bahrein 31:29, Danska – Švedska 27:25, Katar – Argentina 21:17.

Poredak: Danska 6, Švedska 4, Egipat 4, Katar 4, Argentina 0, Bahrein 0.

Četvrto kolo – 18. januara: 14.00 Argentina – Egipat, 17.45 Danska – Bahrein, 20.45 Švedska – Katar.

Peto kolo – 20. januara: 14.00 Bahrein – Argentina, 17.45 Švedska – Egipat, 20.45 Katar – Danska.