Kompletirane su sve utakmice prve faze u grupama A i B na Svjetskom prvenstvu za rukometaše u Francuskoj i poznata su četiri para osmine finala. Makedonci, s kojima je naša reprezentacija igrala tri meča početkom januara u Skoplju, remizirali su protiv Islanda i kao treći će iz grupe B u nokaut fazu, a tamo ih čeka Norveška. No, samim plasmanom u osminu finala izabranici selektora Line Červara su ostvarili cilj.

Španija je uvjerljivo savladala Sloveniju i opravdala ulogu favorita u ovog grupi.

Francuska, Norveška, Rusija i Brazil idu dalje iz grupe A. Desetkovani Poljaci, koji su na Mundijal došli s potpuno novom ekipom u odnosu na ranije, ostali na samo jednoj pobjedi, koja im je donijela tek petu poziciju u grupi.

Rezultati i raspored svih utakmica grupne faze

GRUPA A (Nantes):

Prvo kolo: Francuska – Brazil 31:16, Rusija – Japan 39:29, Norveška – Poljska 22:20.

Drugo kolo: Japan – Francuska 19:31, Brazil – Poljska 28:24, Norveška – Rusija 28:24.

Treće kolo: Francuska – Norveška 31:28, Brazil – Japan 27:24, Poljska – Rusija 20:24.

Četvrto kolo: Norveška – Brazil 39:26, Poljska – Japan 26:25, Rusija – Francuska 24:35.

Peto kolo Rusija – Brazil 28:24, Francuska – Poljska 26:25, Japan – Norveška 23:38.

Poredak: Francuska 10 bodova, Norveška 8, Rusija 6, Brazil 4, Poljska 2, Japan 0.

GRUPA B (Metz):

Prvo kolo: Slovenija – Angola 42:25, Makedonija – Tunis 34:30, Španija – Island 27:21.

Drugo kolo: Island – Slovenija 25:26, Tunis – Španija 21:26, Angola – Makedonija 22:31.

Treće kolo: Island – Tunis 22:22, Slovenija – Makedonija 29:22, Španija – Angola 42:22.

Četvrto kolo: Slovenija – Tunis 28:28, Angola – Island 19:33, Makedonija – Španija 25:29.

Peto kolo:  Tunis – Angola43:34, Makedonija – Island 27:27, Španija – Slovenija 36:26.

Poredak: Španija 10, Slovenija 7, Makedonija 5, Island 4, Tunis 4, Angola 0.

GRUPA C (Rouen):

Prvo kolo: Bjelorusija – Čile 28:32, Njemačka – Mađarska 27:23, Hrvatska – Saudijska Arabija 28:23.

Drugo kolo: Mađarska – Hrvatska 28:31, Čile – Njemačka 14:35, Saudijska Arabija – Bjelorusija 26:29.

Treće kolo: Mađarska – Čile 34:29, Hrvatska – Bjelorusija 31:25, Njemačka – Saudijska Arabija 38:24.

Četvrto kolo: Saudijska Arabija – Mađarska 24:37, Bjelorusija – Njemačka 25:31, Hrvatska – Čile 37:22.

Poredak: Hrvatska 8, Njemačka 8, Mađarska 4, Čile 2, Bjelorusija 2,  Saudijska Arabija 0.

Peto kolo – 20. januara: 14.00 Saudijska Arabija – Čile, 17.45 Njemačka – Hrvatska, 20.45 Bjelorusija – Mađarska.

GRUPA D (Pariz):

Prvo kolo: Katar – Egipat 20:22, Švedska – Bahrein 33:16, Danska – Argentina 33:22.

Drugo kolo: Danska – Egipat 35:28, Argentina – Švedska 17:35, Bahrein – Katar 22:32.

Treće kolo: Egipat – Bahrein 31:29, Danska – Švedska 27:25, Katar – Argentina 21:17.

Četvrto kolo: Argentina – Egipat 26:31, Danska – Bahrein 30:26, Švedska – Katar 36:25.

Poredak: Danska 8, Švedska 6, Egipat 6, Katar 4, Argentina 0, Bahrein 0.

Peto kolo – 20. januara: 14.00 Bahrein – Argentina, 17.45 Švedska – Egipat, 20.45 Katar – Danska.

OSMINA FINALA (21. i 22. januara)

Španija – Brazil

D3 – C2

Makedonija – Norveška

D1 – C4

C3 – D2

Francuska – Island

Rusija – Slovenija

C1 – D4