Na Svjetskom prvenstvu za rukometaše u Francuskoj favoriti su rutinski obavili svoj zadatak i ubilježili očekivane pobjede.

Najprijatnije iznenađenje je Argentina, koja je poboljšala igru u napadu u prvom poluvremenu i počela je postizati više od dva gola u prvih 30 minuta, ali je nakon današnjeg poraza od Egipta, izgubila sve šanse za prolaz dalje.

U grupi B odličnu utakmicu su odigrali Makedonija i Španija, a Furija je na kraju slavila sa 29:25. Hrvatska je rutinski obavila posao protiv slabašnog Čilea (37:22).

Svjetski viceprvak Katar dobio je novu pljusku. Šveđani su Kataranima očitali lekciju, bilo je 36:25.

Rezultati i raspored svih utakmica grupne faze

GRUPA A (Nantes):

Prvo kolo: Francuska – Brazil 31:16, Rusija – Japan 39:29, Norveška – Poljska 22:20.

Drugo kolo: Japan – Francuska 19:31, Brazil – Poljska 28:24, Norveška – Rusija 28:24.

Treće kolo: Francuska – Norveška 31:28, Brazil – Japan 27:24, Poljska – Rusija 20:24.

Četvrto kolo: Norveška – Brazil 39:26, Poljska – Japan 26:25, Rusija – Francuska 24:35.

Poredak: Francuska 8 bodova, Norveška 6, Brazil 4, Rusija 4, Poljska 2, Japan 0.

Peto kolo – 19. Januara: 14.00 Rusija – Brazil, 17.45 Francuska – Poljska, 20.45 Japan – Norveška.

GRUPA B (Metz):

Prvo kolo: Slovenija – Angola 42:25, Makedonija – Tunis 34:30, Španija – Island 27:21.

Drugo kolo: Island – Slovenija 25:26, Tunis – Španija 21:26, Angola – Makedonija 22:31.

Treće kolo: Island – Tunis 22:22, Slovenija – Makedonija 29:22, Španija – Angola 42:22.

Četvrto kolo: Slovenija – Tunis 28:28, Angola – Island 19:33, Makedonija – Španija 25:29.

Poredak: Španija 8, Slovenija 7, Makedonija 4, Island 3, Tunis 2, Angola 0.

Peto kolo – 19. januara: 14.00 Tunis – Angola, 17.45 Makedonija – Island, 20.45 Španija – Slovenija.

GRUPA C (Rouen):

Prvo kolo: Bjelorusija – Čile 28:32, Njemačka – Mađarska 27:23, Hrvatska – Saudijska Arabija 28:23.

Drugo kolo: Mađarska – Hrvatska 28:31, Čile – Njemačka 14:35, Saudijska Arabija – Bjelorusija 26:29.

Treće kolo: Mađarska – Čile 34:29, Hrvatska – Bjelorusija 31:25, Njemačka – Saudijska Arabija 38:24.

Četvrto kolo: Saudijska Arabija – Mađarska 24:37, Bjelorusija – Njemačka 25:31, Hrvatska – Čile 37:22.

Poredak: Hrvatska 8, Njemačka 8, Mađarska 4, Čile 2, Bjelorusija 2,  Saudijska Arabija 0.

Peto kolo – 20. januara: 14.00 Saudijska Arabija – Čile, 17.45 Njemačka – Hrvatska, 20.45 Bjelorusija – Mađarska.

GRUPA D (Pariz):

Prvo kolo: Katar – Egipat 20:22, Švedska – Bahrein 33:16, Danska – Argentina 33:22.

Drugo kolo: Danska – Egipat 35:28, Argentina – Švedska 17:35, Bahrein – Katar 22:32.

Treće kolo: Egipat – Bahrein 31:29, Danska – Švedska 27:25, Katar – Argentina 21:17.

Četvrto kolo: Argentina – Egipat 26:31, Danska – Bahrein 30:26, Švedska – Katar 36:25.

Poredak: Danska 8, Švedska 6, Egipat 6, Katar 4, Argentina 0, Bahrein 0.

Peto kolo – 20. januara: 14.00 Bahrein – Argentina, 17.45 Švedska – Egipat, 20.45 Katar – Danska.

OSMINA FINALA (21. i 22. januara)

B1 – A4

D3 – C2

B3 – A2

D1 – C4

C3 – D2

A1 – B4

A3 – B2

C1 – D4