Norveška je u polufinalu Mundijala u Francuskoj nakon produžetaka sa 28:25 (22:22) pobijedila Hrvatsku, i prvi put se plasirala u finale na svjetskim prvenstvima za rukometaše.

Hrvati su sjajno zaigrali u odbrani 5-1 od prve minute sa Duvnjakom naprijed, pa su nakon osam minuta igre primili prvi gol, a u 14. minuti bilo je 4:1.

A, onda do kraja poluvremena situacija na terenu se brzo promijenila. Hrvati nisu imali više agresivnosti u odbrani s početka meča, nisu imali rješenja za brzi centar, kontru i polukontru Norveške.

U napadu je hrvatska igra bila “patnja“ na norveških 6-0 i „Vikinzi“ su sve to iskoristili pa u 17. minuti preokrenuli rezultat u svoju korist i prednost su držali do odlaska na odmor (12:10).

Golovima Mamića i odbranama Pešića Hrvatska u drugom dijelu poravnava rezultat i onda se igra žestoko za svaki gol. Neriješeno je bilo u 42. minuti (16:16), a malo zatim Hrvatska vodi sa 17:16 da bi potom Duvnjak povisio na 18:16.

Otpočetka je ova utakmica mirisala na neizvjesnost, što se i potvrdilo njenim cijelim tokom. U zadnjih deset minuta se ušlo rezultatom 18:18.

22:20 na isteku 55. minute vodila je Hrvatska, ali su Norvežani izjednačili na 22:22. Hrvatska je imala napad za finale, a sekund prije kraja Musa je izborio sedmerac, no Horvat nije pogodio.

Velika borba za finale otišla je u produžetke. Nakon prvih pet minuta produžetka ništa novo, završeno je 24:24.

U drugom produžetku Norvežani su s igračem više otišli na plus dva i Hrvatska nije imala ni snage ni vremena za preokret.

Hrvatska u subotu igra protiv Slovenije za treće mjesto, a u nedjelju u velikom finalu Svjetskog prvenstva igrat će Norveška i domaćin Francuska.