Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Španije rezultatom 19:25 u susretu igranom u dvorani Mirza Delibašić u Sarajevu pred 3000 gledalaca, u okviru 4. kola Grupe 3 kvalifikacija za Evropsko rukometno prvenstvo 2018. godine u Hrvatskoj.

Početak utakmice donio je igru gol za gol, ali su Španci u 10. minuti uspjeli da provedu sa 4:6, a potom su sredinom prvog dijela otišli i na prednost od tri razlike, bilo je 5:8.

Potom smo sa dva brza gola smanjili na 7:8, a fenomenalno je branio Benjamin Burić. U 23. minuti debitant Predragović je sjajno istrčao kontru postigavši svoj prvijenac za poravnanje na 8:8. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena imali smo igrača više, ali primili smo dva gola nakon čega je Furija ponovo imala dva gola prednosti 9:11, a na odmor se otišlo rezultatom 11:14.

Benjamin Burić je u prvom poluvremena sakupio devet odbrana i bio je najraspoloženiji pojedinac u reprezentaciji BiH, ali je doživio i jednu povredu u finišu zbog koje je u nastavku na golu stajao Nebojša Grahovac.

Drugo poluvrijeme smo počeli sa dva promašena sedmerca, a gotovo nevjerovatno zvuči podatak da smo prvi gol u nastavku postigli tek u 40. minuti. Ipak, ni Španci nisu bili previše razigrani pa je u 43. minuti rezultat na semaforu bio 13:16.

Kada je Predragović u 46. minuti smanjio na 15:17 ponovo se probudila nada da možemo do pozitivnog rezultata u ovom meču, ali sa dva brza gola deset minta prije kraja Španci su otišli na “plus 4” i do kraja povratka nije bilo za konačnih 19:25.

Prvo ime u našim redovima bili su golmani Grahovac sa deset, odnosno Burić sa devet odbrana. Najefikasniji Zmaj bio je Mirsad Terzić sa pet golova, a Senjamin Burić je dodao četiri, te Marko Panić tri gola. Kod Španaca Fernandez je postigao šest golova.

S obzirom na to da je Austrija pobijedila Finsku odluka o drugom mjestu u grupi i plasmanu na EP će pasti u posljednjem 5. kolu kada će naša selekcija u subotu gostovati u Beču protiv Austrije i samo pobjeda vodi Zmajeve na smotru najboljih evropskih selekcija.

scsport/foto: fokus.ba