Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u Estoniji od domaće selekcije sa 29:25 (17:11), u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Danskoj i Njemačkoj.

Naš tim je odigrao očajno prvo poluvrijeme, gdje ništa nije štimalo, a svaku grešku Estonci su znali kazniti i na odmor se otišlo s neočekivanih 17:11 za domaćina.

U drugom dijelu je igra našeg tima izgledala mnogo bolje, odbrana čvršća, golman raspoloženiji, a napad efikasniji. Međutim, kada se lomio rezultat propustili smo prilike da dođemo eventualno do poravnanja.

Greške u napadu u ključnim momentima ne mogu donijeti ništa drugo osim poraza. U zadnjih desetak minuta bili smo inferiornija ekipa na terenu, pa su domaći zasluženo slavili.

Izabranici selektora Bilala Šumana u prvom kolu u srijedu su u dvorani Mirza Delibašić savladali Estonce s 31:24 i, ako ništa, imamo bolji skor u duelima s ovim timom.

U našoj grupi je još Švicarska s kojom ćemo igrati u januaru naredne godine. S dvije pobjede idemo u baraž, pa ma kako ovaj poraz u Tallinnu bio neočekivan, naša selekcija ima dobre šanse za plasman u doigravanje.